Ukulele

Ukulele leworęczne – Federmeier UK-300-L, Ortega RFU11Z-L

Rate this post

Dedykowane leworęczne ukulele należą w Polsce do rzadkości. dziś chcę Wam przedstawić dwa bardzo ciekawe modele koncertowe, które od podstaw stworzono właśnie dla osób leworęcznych. Są to ukulele  koncertowe Federmeier UK-300 L oraz Ortega RFU11Z-L

1. Federmeier UK-300 L

Na pierwszej pozycji ląduje Federmeier UK-300 L. Kolejny raz potwierdzają się opinie, że mała marka stara się jak może o jak najlepszą jakość w stosunku do swojej ceny. Instrument w całości wykonany z litego drewna, które nie tylko znacznie poprawia brzmienie, ale też sprawia, że ukulele Federmeier wygląda szlachetnie i elegancko.

Cały korpus ukulele jest wykonany z litego mahoniu afrykańskiego. Podstrunnica i mostek to palisander. Ukulele wyposażono w klucze olejowe typu zamkniętego, które bardzo płynnie pracują i dobrze trzymają strój. Ogromną zaletą jest sposób mocowania strun. Wystarczy zrobić kilka supełków i zahaczyć strunę w mostku. Po pierwsze taki sposób mocowania jest błyskawiczny, ale daje coś dużo ważniejszego. Ukulele genialnie trzymało strój już po kilku strojeniach. Zdecydowanie przekonałem się do tego rozwiązania.

Ukulele praktycznie niedostępne w Polsce, ale jeśli znajdziecie, to gorąco polecam.

 

Ortega RFU11Z-L

Ortega to starannie wykonany instrument, który dobrze sprawdzi się wśród początkujących oraz średnie-zaawansowanych artystów. Popularna firma, która cieszy się dobrą renomą i jakością produkowanych instrumentów.

Ukulele Ortega

Korpus ukulele wykonano z zebrawood. Gryf jest zrobiony z mahoniu, a podstrunnica z drewna sonokelin. Rozmiar koncertowy.

Ukulele Ortega zbiera dobre opinie za stosunek jakości do ceny oraz za wygodę gry, która jest na bardzo wysokim poziomie.

Co o tym myślisz?

Podekscytowany
0
Zadowolony
0
Zachwycony
0
Nie jestem pewien
0
Kiepskie
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *