Gitary akustyczne

Jakie struny struny do gitary akustycznej – ranking, opinie

Rate this post

Dzięki temu profesjonalnemu rankingowi możesz łatwo odkryć jakie wybrać struny do gitary akustycznej pasujące do Twojego stylu i budżetu. Struny posiadające dobre opinie są jednym z ważniejszych elementów wpływających na brzmienie gitary. Warto wybrać możliwie dobre struny, aby nie marnować potencjału gitary.

Wybór najlepszych strun do gitary akustycznej

 Jeśli chodzi o gitary akustyczne, struny mają kluczowe znaczenie dla brzmienia, odgrywając równie ważną rolę, jak styl gry, wzór usztywnienia gitary lub drewno tonowe. Ale przy tak wielu rodzajach w ofercie, wybór najlepszych strun do gitary akustycznej może wydawać się polem minowym.

Na szczęście codziennie mam do czynienia z przeróżnymi zestawami strun. Przeczytaj moje porady odnośnie strun akustycznych, aby mieć pewność, że szybko wybierzesz te, które z nich pomogą brzmieć Twojej gitarze tak, jak tego chcesz.

Przyjrzałem się również strunom akustycznym w różnych przedziałach cenowych, patrząc na tańsze i bardziej luksusowe struny do twojego instrumentu, niezależnie od tego, czy grasz na taniej gitarze akustycznej , czy topowym instrumencie. Jeśli chodzi o wybór najlepszych dla Ciebie strun do gitary akustycznej, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii dotyczących materiału, grubości i ceny.

Zobacz też wpis najlepsze gitary akustyczne

Struny tradycyjne i powlekane

W ostatnich latach powlekane struny do gitary poczyniły ogromne postępy w zakresie brzmienia i stylu i stają się coraz bardziej popularnym wyborem wśród akustycznych muzyków, którzy chcą przedłużyć żywotność swoich strun. Powlekane struny niezmiennie wzmacniają również wyższe częstotliwości, ale te korzyści mają swoją cenę – całkiem dosłownie, ponieważ powlekane struny są zwykle droższe. Wiele zestawów strun opisanych w tym przewodniku dla nabywców strun do gitary akustycznej jest powlekanych, ale dodaliśmy również kilka alternatywnych, niepowlekanych i bardziej tradycyjnych opcji strun.

Struny Martin

Najlepsze struny do gitary akustycznej - ranking

Martin produkuje jedne z najlepszych gitar akustycznych na świecie, ale także jedne z najlepszych strun. Przykładem są struny akustyczne Martin SP Lifespan, które zbierają bardzo dobre opinie w rankingach. Obrobione tak, aby przedłużyć żywotność i szczycące się doskonałą charakterystyką częstotliwościową i wyczuciem, prezentują również doskonałą wartość, dlatego otwierają przewodnik po strunach do gitar akustycznych. Sam najchętniej je wybieram.

Struny Elixir powlekane

Jakie struny do gitary akustycznej - opinie

Opracowany we współpracy z amerykańskimi gigantami gitar akustycznych Taylorem, Nanoweb HD firmy Elixir zapewnia również solidne, wyraźne niskie i jasne wysokie tony, z mniejszym skrzypieniem palców. Poza tym nie zginą po trzech dniach ciężkiej gry.Są to struny powlekane cienką warstwą tworzywa sztucznego, które daje strunie znacznie większą żywotność. Również bardzo dobre opinie i czołowe miejsca w rankingach.

Najlepsze struny do gitary akustycznej

Wszystkie zestawy zawarte w zestawieniu najlepszych strun do gitary akustycznej są dostępne w różnych grubościach. Grubość lub średnica struny – ma wpływ na brzmienie i technikę oraz na samą gitarę. Grubsze struny będą brzmiały pełniej, z bardziej zaokrąglonym dołem, a ogólnie będą zwykle głośniejsze. Są też trwalsze. Mniej zrywów strun? To wspaniale. Ale są wady. Dla początkujących, którzy wciąż budują siłę w swoich niespokojnych rękach, grube struny mogą zapewnić kiepskie wrażenia z gry. Jeśli lubisz solidne uderzenia i mocne riffy, to twarde struny mogą być dobrym wyborem.

Cieńsze czy grubsze struny?

Cieńsze struny są łatwiejsze do założenia, czy podciągania, a także brzmią o wiele jaśniej. Kompromis polega na tym, że tracisz część tego brzmienia z dolnych rejestrów. Dla niektórych grających jest to w porządku, ale nie dla wszystkich.

Spójrz też na swoją gitarę. W przypadku mniejszych gitar akustycznych, struny o mniejszej grubości mogą lepiej uzupełniać dźwięk i odwrotnie, grubsze struny lepiej pasują do brzmienia większych modeli jumbo i koncertowych. Struny gitarowe są mierzone w 1/000 cala i pakowane w zestawy, które są zwykle określane przez ich najcieńszą strunę, wysokie E. Tak więc „zestaw 12” będzie miał wysoką strunę E o średnicy 12, 0,012 cala w poprzek jego średnicy.

Grubości strun do gitary akustycznej

Typowa średnica:

010 .014 .023 .030 .039 .047

Inne przykłady grubszych zestawów strun:

011 .015 .023 .032 .042 .052 -średni

012 .016 .025 .032 .042 .054 -średni

013 .017 .026 .035 .045 .056 – twardy

014 .018 .027 .039 .049 .059- twardy

Materiały używane w strunach akustycznych

Struny do gitary akustycznej są zwykle wykonane z brązu, brązu fosforowego, mosiądzu, niklu, jedwabiu i stali. Każdy materiał ma własną barwę. Brąz brzmi jasno, z dzwonkowatą klarownością i szerokim pasmem przenoszenia wysokich tonów do przodu. Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku brązu fosforowego fosfor jest dodawany do stopu w celu spowolnienia utleniania i wydłużenia żywotności strun. Struny z brązu fosforowego wydają się brzmieć nieco ciemniej i cieplej niż brąz. 

Mosiężne struny mają mnóstwo wysokiej  klasy dźwięku, niklowe struny mają cieplejsze brzmienie, stanowią doskonały wybór w stylu vintage, podobnie jak monel – stop na bazie niklu, który wielu gitarzystów wybiera, aby wydobyć to, co najlepsze z ich drewna.

 

Co o tym myślisz?

Podekscytowany
0
Zadowolony
0
Zachwycony
1
Nie jestem pewien
0
Kiepskie
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *