Pianina

Jakie pianino cyfrowe wybrać

Rate this post

Pianina cyfrowe – jakie kupić? A może wypożyczyć?

Przedstawiam kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz pianino cyfrowe –  to niezwykle przydatny przewodnik, który przełamuje wszystko o terminologii do prostych testów, które możesz wykonać w sklepie muzycznym przed podjęciem decyzji.
jakie pianino cyfrowe elektryczne elektroniczne wybrac

Jak wybrać pianino cyfrowe?

Poradnik ma na celu pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji dotyczących zakupu, ale ważniejsze jest to, że przewodnik powstrzyma cię od popełnienia bardzo kosztownych błędów. Jedną z najbardziej reklamowanych i prominentnych cech pianina cyfrowego jest kluczowa waga, mówi Stasiek – kolega z konserwatorium. „Najprawdopodobniej natkniesz się na terminologię taką jak klawiatura lekka, półważona, ważona, średnia ważona, w pełni obciążona i ważona. Różnica między kluczowymi wagami jest tylko niewielka. W idealnej sytuacji powinieneś dążyć do uzyskania fortepianu o wadze ważonej lub ciężkiej. Producenci zazwyczaj piszą własne opisy, więc wybierają terminologię opisującą ich kluczowy dotyk, co często może być bardzo mylące. Widziałem pianina opisane jako posiadające ważone klawisze, kiedy naprawdę mijało się to z prawdą.
Dotykowe i stopniowane uderzenia młotkiem są również terminami związanymi z wagą klucza. Stasiek zauważa, że ​​ten pierwszy odnosi się do „siły, z jaką grasz – naciśnij delikatnie klawisz, otrzymujesz cichy dźwięk, naciskasz go z pewną siłą i dostajesz głośny dźwięk. Graded Hammer ma mocniejszy nacisk na bas, stopniowo staje się lżejszy, gdy wchodzisz na wyższe partie. To naśladuje dokładne brzmienie pianina stojącego lub fortepianu. „
Pianino cyfrowe do wyboru i do koloru

Rezonans w pianinach

Rezonans struny  jest kolejnym ważnym elementem do rozważenia według Stasia. „Po naciśnięciu klawisza na fortepianie akustycznym rozlega się nuta. Jeśli inne klawisze są już wciśnięte, to one i ich harmoniczne również zabrzmią bardzo słabo. Połączenie tych innych dźwięków i harmonicznych nadaje pianinom akustycznym pełny, bogaty, żywy dźwięk. Wielu pianistów narzeka, że ​​cyfrowe pianina brzmią nudno i bez życia, co można przypisać brakującym rezonansom strunowym. Oto sposób na testowanie rezonansu struny: bez tworzenia dźwięków, naciśnij i przytrzymaj środkowy C, E po prawej, a G po prawej (akord C -dur). Przytrzymując akord C, graj mocno na lewo od środkowego C. Powinieneś być w stanie usłyszeć akord C-dur po cichu, tak jakbyś go grał.

Podstawowe wskazówki przy pianinie cyfrowym:

Ważona klawiatura to podstawa
Dobre odwzorowanie próbek fortepianowych
Uważaj na pianina używane – często mają wybitą klawiaturę i wymagają serwisu
Wypożyczenie czy zakup?
Na pewno warto kupić pianino jeśli wiesz, że chcesz grać, ale jeśli nie masz takiej pewności, to może się okazać, że świetnym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia pianin.

Co o tym myślisz?

Podekscytowany
0
Zadowolony
0
Zachwycony
0
Nie jestem pewien
0
Kiepskie
1

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *