Gitary akustyczne

Jak transportować gitarę akustyczną

Rate this post

Poradnik o transportowaniu gitary. Nadchodzi lato, a dla wielu gitarzystów oznacza to wyrwanie się z domu i wyjście na zewnątrz oraz wyjazdy z gitarą. Ale przy cieplejszej pogodzie i podróżowaniu z gitarą ważne jest, aby pamiętać, że Twoja gitara akustyczna potrzebuje nieco troski. 

Jak zadbać o gitarę akustyczną w czasie wakacji i podróży?

Zmiany temperatury i wilgotności mogą wpływać na gitarę, a w niektórych przypadkach mogą powodować uszkodzenia. Jak więc dbasz o swoją gitarę akustyczną latem lub podczas podróży? Przeczytaj moje wskazówki.

Uważaj na zmiany temperatury

Jak dbać o gitarę akustyczną w lato - transport gitary samolotem

Zobacz też:

Dobre marki gitar akustycznych

Nie zostawiaj gitary w rozgrzanym samochodzie. Pomyśl o swojej gitarze jak o swoim zwierzaku. Jeśli jest zbyt gorąco, aby zostawić psa w samochodzie, nie zostawiaj tam też gitary. Podczas podróży z gitarą akustyczną w upalny letni dzień wystawienie na działanie ekstremalnego ciepła wewnątrz samochodu może spowodować zmiękczenie kleju do drewna na gitarze i poluzowanie mostka pod wpływem naciągu struny. W skrajnych przypadkach inne komponenty gitary mogą nawet zacząć się rozdzielać. Jeśli musisz trzymać gitarę w samochodzie w upalny dzień, spróbuj znaleźć zacienione miejsce parkingowe.

Jeśli koniecznie musisz zostawić gitarę w samochodzie, to włóż ją do bagażnika – nagrzewa się znacznie mniej, niż kabina. Jeśli masz pod ręką kołdrę lub śpiwór – zawiń weń gitarę. Może się to wydawać nielogiczne, ale zaufaj mi – w samochodach i namiotach zawsze trzymałem gitary pod stosem kołder – pod spodem jest chłód.

Transport lotniczy gitary

Zachowaj ostrożność podczas lotu z gitarą. Idealnie byłoby, gdybyś zabrał ze sobą gitarę akustyczną do samolotu tylko wtedy, gdy masz zatwierdzoną walizkę lotniczą, która jest dostępna u niektórych marek. Są one zbudowane tak, aby dbać o Twoją gitarę akustyczną i wytrzymać upadki i uderzenia bez uszkodzenia instrumentu, a także są wyposażone w specjalne zamki.

Jeśli musisz latać z gitarą, a nie masz walizki, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych (DOT) twierdzi, że małe instrumenty muzyczne – gitary podróżne – można przewozić jako jedną sztukę bagażu podręcznego, jeśli w schowku nad głową jest miejsce, a instrument można bezpiecznie schować. Pamiętaj, że ta zasada dotyczy tylko linii lotniczych z siedzibą w USA. Koniecznie skonsultuj się ze swoim przewoźnikiem lotniczym w sprawie szczegółów i ograniczeń tych zasad i daj sobie dodatkowy czas na lotnisku przed wylotem. W Europie każdy przewoźnik inaczej podchodzi do sprawy i warto się przygotować, aby nie zostać z ręką w nocniku

Co o tym myślisz?

Podekscytowany
0
Zadowolony
0
Zachwycony
0
Nie jestem pewien
0
Kiepskie
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *